8 hodnocení

skleněná křišťálová VÁZA s kapkami vysoká 37cm

 

...tahle váze ta je a Vaše srdce taje...

Tohle není klenůtek, ale pořádný klenot. Toto je opravdová pořádná váza, co se nepřevrhne ani s tou největší svatební kyticí. Váží poctivých 10 kg a něco takového vám z Číny opravdu nepošlou. 

Jaroslav Svoboda je velké jméno českého sklářství. Jeho díla naleznete v mnoha sbírkách, od Uměleckoprůmyslového muzea v Praze až po Corning Museum of Glass v New Yorku. Jeho sklo obdivovali na výstavách třeba i v Káhiře, Budapešti, Tokiu i v Haagu.  I Vy máte šanci mít něco z jeho dílny u Vás doma.

Ano, máme skladem
Značka: nextlevelglass
8 900 Kč
Kategorie: KŘIŠŤÁLOVÁ kolekce
Autor: Jaroslav Svoboda
Vyrobeno: v České republice
Materiál: hutní sklo
Výška: 35-38 cm
Váha: okolo 9,5kg
Šířka: 23-27 cm dle šířky nálepů

 

Tuhle vázu vyrábějí 4 skláři více než hodinu a s každou novou vázou mají svaly jako Schwarzenegr v době své nejlepší slávy. Více než hodinu ji jeden sklář drží na píšťale a postupně přendává z pece do chladící pece, zatímco ostatní skláři na ni postupně přidávají kapku po kapce nebo chcete-li slzy štěstí, slzy jako hrachy. A přesně takové Vám budou kanout po tváři, až do ní dáte kytici z opravdové lásky.

 

Tento božský kousek ze sklárny na Karlově je opravdický originál. Opravdický znamená, že dva stejné výrobky neumíme, ano opravdu neumíme vyrobit. Jakmile sklář šáhne do pece, začnou se dít věci. A ty věci se dějí pokaždé trochu jiné. Všechny výrobky jsou  na první pohled stejné, ale na ten druhý pohled, zjistíte podivuhodné věci. Každý kousek se od sebe liší jako vesmír každého z nás. A to opravdicky. Staňte se i vy svým opravdickým originálem, vystupte z řady, pojďte do toho, teď je ta správná chvíle.

Vyrobeno v limitované edici s podpisem autora, pana Jaroslava Svobody.

 

 

Zpět do obchodu